svadobné šaty
Svadobné šaty

Ako si vybrať svadobné šaty

Svadobné šaty. Ako si vybrať svadobné šaty?
Ako si vybrať svadobné šaty? Možno snívate o svojich svadobných šatách už od detstva alebo naopak nikdy ste sa nad nimi nezamýšlali. Máme pre vás niekoľko typov podľa čoho si svadobné šaty vybrať.
Svadobných šiat je mnoho druhov napr. áčkový strih, princeznovské šaty… a hľadanie tých pravých môže byť pre vás stresujúce ale není sa čoho báť. Výber šiat si treba hlavne užiť!

 

Ako si vybrať svadobné šaty

 

Ako si vyberať svadobné šaty?

 

1. Vyberte si aký štýl šiat sa vám páči

Preklikajte sa mnohými obrázkami, nechajte sa inšpirovať okolím alebo slávnymi osobnosťami. Nájdite aspoň približne typ šiat ktorý sa vám páči až sa máte od čoho odraziť. Vyberajte šaty podľa dĺžky, látky a siluety teda strihu šiat ( áčkový, rovný strih, princeznovské šaty, trumpetový strih…)

 

2. Nechajte si poradiť a buďte otvorený rôznym možnostiam.

Môžu sa vám páčiť šaty s čipkou a nakoniec si vyberiete čisto biele. Svadobné poradkyne vám povedia, že neustále vidia ženy, ktoré prichádzajú s určitou predstavou o tom, aké šaty chcú, potom si ich vyskúšajú a v skutočnosti sa im nepáčia – a namiesto toho si vyberú niečo úplne iné, o čom nikdy neuvažovali. Pri nakupovaní svadobných šiat majte otvorenú myseľ. Možno nájdete svoje vysnívané šaty, o ktorých ste ani netušili, že budú vašimi vysnívanými šatami. Buďte otvorený možnostiam a vyskúšajte aj iné typy šiat ako sa vám páčia.

 

Ako na to ?

 

veľkosť svadobných šiat

3. Veľkosť šiat.

Nedeste sa ak vám svadobná poradkyňa dá šaty o 2 čísla väčšie ako je vaša veľkosť. Svadobné veľkosti znamenajú, že číslo vašich šiat bude často o jednu až dve veľkosti vyššie, než aké nosíte v bežnom oblečení. Aj keď sa vám zdá, že ísť do väčších šiat je desivé.

 

Lanové lústre – prečo dokážu očariť? 

Ako vyčistiť šperky – 7 domácich spôsobov

Účesy pre riedke vlasy

 

 

4. Radšej skôr ako neskoro!

Nenechávajte výber šiat na poslednú chvíľu. Ušitie a príprava šiat na svadbu môže trvať aj niekoľko mesiacov, preto sa radšej poistite, že budete mať svoje šaty včas na svadbe a začnite s výberom skôr.

5. Nastavte si svoj rozpočet

Svadobné šaty nie sú lacná záležitosť a preto sa treba na ňu pripraviť. Rozhodnite sa, či si chcete šaty len požičiať alebo kúpiť. Niekedy sa viac oplatí šaty kúpiť ale to je na vás. Zvoľte si cenu do ktorej by ste sa chceli zmestiť a poraďte sa v salónoch aké šaty sa do danej ceny zmestia.

 

Svadobné šaty ?

6. Skúška šiat v salóne.

Určite zavolajte do salónu vopred. Informujte sa akú ponuku majú a dohodnite sa na dátume, kedy si môžete šaty prísť vyskúšať. Na skúšku šiat odporúčam vziať si podpätky, pretože šaty sú dlhé a celkový vzhľad šiat bez podpätkov ukáže inak.

7. Prineste si fotografie šiat ktoré sa vám páčia

Ak máte ako takú predstavu o svadobných šatách určite vám pomôže foto alebo obrazok. Ukážte foto v salóne a poradkyne vám určite pomôžu pri výbere podobných šat ako su vo vašich predstavách.

8. Cíťte sa v svadobných šatách pohodlne

Vyberte si svadobné šaty tak, aby ste sa cítili pohodlne. Budete v nich predsa celý deň. Pohodlie spravý veľa. Skúšajte svadobné šaty teda aj podľa toho ako sa v nich cítite.

9. Buďte pri vyberaní šiat šťastná

Ak vás už chodenie po salónoch vyčerpáva dajte si pauzu. Je dôležite aby ste pri hľadaní šiat bola pokojná a šťastna. Ak teda cítite stres alebo únavu oddýchnite si pretože niekedy rýchle rozhodovania nie su správne a môžu priniesť sklamanie.

 

Ako si vybrať šaty?

 

svadobné šaty

10. Vyberte si praktické svadobné šaty

Dlhé romantické alebo obrovské princeznovske šaty sú nádherné, ale ťažko sa s nimi funguje. Fotky môžu byť prenádherné ako z rozprávky, ale treba myslieť aj na to, aby ste si svoju svadbu užili. A preto si zvoľte šaty v ktorých sa budete dobre cítiť a bude sa v nich dobre tancovať a zabávať. Užite si svoju svadbu tak aby vám nič netrápilo.

11. Prispôsobte šaty k ročnému obdobiu

Ak máte svadbu v lete a je veľké teplo v šatách s dlhým rukávom by ste sa asi trápila. Je preto dobre prihliadať aj na ročné obdobie. Je to na vás ak máte vysnívane šaty a chcete ich mať bude vám jedno či vám bude zima alebo teplo držte sa svojej predstavy!

12. Zvoľte správnu partiu pri skúške šiat

Ak idete do salónu skúšať šaty, určite zvoľte správnu partiu. Vezmite si tam len toho koho chcete a nezabúdajte je to vaša svadba nie ich, takže najväčší názor máte vy!

Mohlo by sa vám tiež páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.